Wyprawy KTR Sigma bliżej domu

Podsumowanie rocznej działalności oraz współzawodnictwa w Klubie

Tradycyjnie już, grudniowe zebranie poświęcone było podsumowaniu rocznej działalności Klubu. Ogłoszone zostały wyniki współzawodnictwa klubowego o miano "Najaktywniejszego turysty - kolarza". W kategorii kobiet, I miejsce zdobyła Zofia Buczak, II miejsce - Ewa Krenz, III miejsce - Jolanta Walkowiak. W kategorii mężczyzn I miejsce zdobył Adam Walkowiak II miejsce Ryszard Szulc, III miejsce Wacław Gadomski. Cała szóstka zdobyła aż 60 odznak turystycznych i krajoznawczych, ze wszystkich 70, jakie zdobył Klub w 2016 r. Zwycięzcy konkursu wyróżnieni zostali albumami.

W minionym roku zostały zorganizowane dwie imprezy ogólnopolskie: "Wiosna z Koziołkami" oraz "Rowerem przez Rogaliński Park Krajobrazowy", w których wzięło udział około 230 osób. Odbył się kolejny rajd z cyklu "Szlakiem Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka", w której udział wzięło około 50 osób, Jesień Kolarska im. Marii Mann - około 60 osób i Rajd do Śnieżycowego Jaru także około 60 osób. W rajdzie rowerowym organizowanym już po raz piąty, dla Stowarzyszenia "Zachodni Klin Zieleni" z metą w Kiekrzu, wzięło udział około 250 osób.

Do tradycji należą wyjazdowe spotkania z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu rowerowego. W kwietniu była to Wenecja i okolice, w październiku Krzyż Wlkp. i Puszcza Drawska. Na klubową majówkę wyjechaliśmy do "Parku Mużakowa". Zorganizowanych zostało 16 wycieczek rowerowych po okolicach Poznania i Wielkopolsce, m. inn. Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej, do Zaniemyśla, Szreniawy, Obrzycka i Szamotuł, Borówca, Kórnika, 2 - dniowa wycieczka do Doliny Baryczy oraz 2 wycieczki z cyklu "Znicz Pamieci". W styczniu odbyło się spotkanie integracyjne w "Stajni pod Lasem" w Łosińcu. Zorganizowane były też 2 wycieczki piesze.

Braliśmy udział w Zlocie Przod.T.Kol. w Supraślu, w Zlocie Centralnym PTTK w Kasnobrodzie. Kilkuosobowa grupa wzięła udział w Europejskim Tygodniu Turystyki we Francji. Pojedyncze osoby były na wyprawach rowerowych w Wietnamie, Kambodży, Mongolii (Iza), oraz na Szlaku św. Jakuba w Hiszpanii (Zosia). Uczestniczyliśmy w wielu rajdach rowerowych organizowanych przez inne kluby i podmioty na terenie Poznania, Wielkopolski i Polski. Do Klubu przyjęliśmy 3 osoby: Izę, Janka i Zbyszka, do Klubu obecnie należy 30 osób. Zapraszamy do galerii 2016.

©RR