Witamy w KTR Sigma Poznań

Kim jesteśmy?

Pomysł zawiązania klubu turystyki rowerowej powstał w Wolsztynie, wśród grupy przyjaciół wracających 4 maja 2002 roku z jednego z wielodniowych zlotów kolarskich. W grupie inicjatywnej byli: Wiesia Kil, Jola Świderska, Rysiu Walerych, Andrzej Szymański, Romek Królak, Wojtek Malinowski. Dwa tygodnie później, na spotkaniu w Łężeczkach uzgodniono nazwę klubu, logo klubowe oraz wybrano, spośród 15 członków założycieli, zarząd i komisję rewizyjną. Pierwszym prezesem klubu został wybrany kol. Wojciech Malinowski.
Klub Turystyki Rowerowej "SIGMA" tworzą członkowie różnych kół i klubów z oddziałów PTTK województwa wielkopolskiego. Stąd nazwa klubu - matematyczny znak sumy " S I G M A " - a więc zbiór różnych ludzi, różnych doświadczeń, różnych umiejętności, różnego stażu organizacyjnego.

Czym się zajmujemy?

Celem klubu jest propagowanie turystyki rowerowej oraz aktywnych form wypoczynku i zdrowego stylu życia wśród swoich członków, jak i społeczności regionu. Członkowie klubu uczestniczyli w wielu wyprawach, podczas których zwiedzili prawie cały kraj, jechali od żródeł Wisły do jej ujścia, byli na Warmii i Mazurach oraz polach Grunwaldu, Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, Roztoczu, Podlasiu, na Mazowszu i Kaszubach, zdobywając przy okazji wiele odznak krajoznawczych i turystycznych. Brali też udział w wyprawach i zlotach zagranicznych (Belgia, Hiszpania, Portugalia, Słowacja, Niemcy, Czechy, Krym i inne).. Klub jest organizatorem dwóch zlotów ogólnopolskich, "Wiosny z Koziołkami" i "Rowerem przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski". Obie kilkudniowe imprezy gromadzą rokrocznie około 250 turystów z wielu województw naszego kraju. Ponadto organizujemy trzy rajdy jednodniowe ogólnodostępne, są to: "Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka", "Jesień Kolarska im. Marii Mann", które gromadzą po około stu uczestników, i wiosenny "Rajd do Śnieżycowego Jaru". Organizujemy też ogólnodostępne wycieczki rowerowe jednodniowe po najciekawszych okolicach Poznania.

Zebrania klubowe odbywają się w drugi czwartek miesiąca, w siedzibie PTTK w Poznaniu, na Starym Rynku 90, o godz. 16.00. Bieżące informacje na temat działalności klubu można znaleźć na naszej stronie internetowej Kontakt: Prezes KTR Sigma Ryszard Rurka rysrur@wp.pl tel. 602 463 586

Zachęcamy wszystkich do aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.